2016. gada “rubricella” ir klāt arī Latvijā

ordo2006m
Kad pēc pāvesta Benedikta XVI apustuliskās konstitūcijas Summorum Pontificum izdošanas tika atzīts, ka Romas ritam pašlaik ir divas formas, un tradicionālā jeb senākā forma ieguva apzīmējumu “ekstraordinārā”, kā arī savu noteiktu vietu liturģisko normu sistēmā, Svētais Krēsls Pontifikālās komisijas Ecclesia Dei personā iesāka izdot liturģisko kalendāru, jeb t. s. rubricellu arī šai Romas rita formai. Vatikāna grāmatu apgāda katalogā šis izdevums parādījās pašās gada beigās, tā ka ņemot vērā sezonālo pasta pārslodzi tas tikai tagad nonācis līdz Latvijai.
Kā jau grāmatiņas virsraksts norāda, tā satur visus nepieciešamos norādījumus katrai gada dienai, lai priesteri zinātu, kādu Sv. Mises formulāru no Misāles izvēlēties, bet tie, kam pienākums ikdienā lūgties Kanoniskās stundas (garīdznieki sākot ar subdiakona kārtu, kā arī to ordeņu piederīgie, kas izmanto vispārējo Romas kalendāru) – kādus psalmus, lūgšanas un citus Breviārā atrodamos tekstus izmantot.  Minētās norādes attiecas uz liturģiskajām grāmatām, kas bija spēkā 1962. gadā. Reliģiskie institūti, kas izmanto tradicionālo Romas rita formu, piemēram, Sv. Pētera priesteru brālība, izdod paši savus liturģiskos kalendārus to valstu valodās (angļu, vācu, franču), kur viņiem ir lielākie apustulāti. Pēc satura šie kalendāri ir tādi paši kā Vatikāna izdotais, taču var saturēt norādes par attiecīgo zemju vietējiem svētkiem.

Šis ieraksts tika publicēts Kanoniskās stundas, Liturģiskais_gads, Sv. Mise. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to 2016. gada “rubricella” ir klāt arī Latvijā

  1. Nepārtruktības hermeneitiķis saka:

    Harizmatiķi bauda godu un slavu, pat V.E. klātbūtni… bet mēs… to Ordo pagrabā varam lasīt… http://katolis.lv/zinas/backPid/30/category/latvija/article/dieva-zelsirdibas-gada-kristus-karala-draudze-notiks-harizmatiskas-slavesanas-vakari.html Vai “tradiķi” sevi nevar dēvēt par harizmatiķiem, jo kas uzdrīkstēsies apgalvot, ka mēs Svētajam Garam nepaklausam? Katoļi ar īpašām liturģiskajām vajadzībām… Pusprotestantu kopienas ir savējas, visādi lefebristi un tradiķi – nē.

    Patīk

  2. Atbalsojums: Septuagezima – iesildīšanās Gavēnim | Una Voce Latvija

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s