Svētceļojums “Populus “Summorum Pontificum” – 2015″ Romā

Katru gadu oktobra beigās, un tā kopš 2011. gada, svētceļojumā Populus Summorum Pontificum uz Romu dodas dažādu valstu ticīgie, kas jūtas saistīti ar tradicionālo Romas rita formu. Svētceļniekiem, kuriem šogad pievienojās arī FIUV Ģenerālās asamblejas delegāti, bija iespēja piedalīties dievkalpojumos tradicionālajā formā dažādās Romas baznīcās, ieskaitot Vatikāna baziliku.

Itāļu interneta vietnes Messa in latino veidotāji ir pacentušies ar fotoattēlu starpniecību dot ieskatu notikumos arī tiem, kas tobrīd nebija Romā.

Ceturtdienas, 22. oktobra vakars. Pontifikālvesperes baznīcā Santissima Trinità dei Pellegrini. Vada emeritētais Sanluisas (Argentīnā) arhibīskaps Huans Rodolfo Laise, OFMCap.

Sirmais prelāts tagad dzīvo sava ordeņa brāļu kapucīņu konventā San Džovanni Rotondo, kur savulaik mita Sv. Pijs no Pjetrelčīnas (Padre Pio). Arhibīskaps Laise ir pēdējos gados piedalījies daudzos dievkalpojumos tradicionālajā formā un ir arī pazīstams ar to, ka savā diecēzē neieviesa Komūnijas došanu rokā, kad to darīja citi bīskapi Argentīnā un daudzās pasaules valstīs.

Attēlos (1. d., 2. d., 3. d.) redzams, ka piedalījās arī daudz garīdznieku. Liturģiskos dziedājumus vadīja Schola Sainte Cécile no Parīzes.

Piektdienas, 23. oktobra rīts. Kopīga lūgšana pie Sv. Filipa Neri kapa baznīcā Chiesa Nuova kopā ar Bezvainīgās Dievmātes franciskāņu māsām.

Piektdienas, 23. oktobra rīts. Krustaceļš Palatīna kalnā.

Piektdienas, 23. oktobra vakars. Svinīga Pontifikālmise baznīcā Santa Maria in Campitelli; celebrants arhibīskaps Gvido Poco, kardināls Brandmillers asistē korī. Bagātīgu ieskatu dievkalpojumā dod publicētie fotoattēli.

Sestdiena, 24. oktobris sākās ar kopīgu Rožukroņa lūgšanu un svētceļnieku procesiju pa Romas ielām pretim svētceļojuma kulminācijai – svinīgai Pontifikālmisei Sv. Pētera bazilikā Vatikānā.

Svēto Misi Sv. Erceņģeļa Rafaēla godam (viņa svētki – 24. oktobrī) Vatikāna bazilikā pie Katedras altāra turēja jau minētais arhibīskaps H. R. Laise, OFMCap, bet sprediķi teica Ferrāras (Itālijā) arhibīskaps Luidži Negri. Daudzajos attēlos (ticīgā tauta un koristi prims Mises; Mises sākums, lasījumi un sprediķis; Sv. Komūnijas brīdis) var redzēt lielo skaitu asistējošo garīdznieku un ticīgo laju, t.sk. daudz jauniešu. Gan svētceļojuma rīkotāji, gan bazilikas kārtības sargi atzīmēja dalībnieku skaita pieaugumu, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Svētceļojuma dalībnieks no ASV pr. Dž. Zūlsdorfs arī publicējis savu liturģiski kulināro reportāžu.

Svētdien, 25. oktobrī, pēc tradicionālā kalendāra – Kristus Karaļa svētkos, svētceļojums noslēdzās ar svinīgu Pontifikālmisi baznīcā Santissima Trinità dei Pellegrini, kas ir mājvieta Romas tradicionālā rita draudzei. Sv. Misi turēja Fongombo (Fontgombault, Francijā) benediktiešu klostera abats tēvs Žans Pato, OSB. Dziedājumus nodrošināja profesionāls ansamblis no Anglijas Cantus Magnus, ko vada diriģents un koncertējošs pianists Metjū Šelhorns, arī aktīvs Una Voce kustības darbinieks. Sv. Mises laikā arī tika nolasīts Svētā Krēsla valsts sekretāra kardināla Parolina vēstījums, ar kuru svētceļniekiem tika nodota pāvesta Franciska apustuliskā svētība. Arī šis notikums fiksēts daudzos fotoattēlos (Vietnē “Messa in latino”: 1.d., 2. d.; savukārt pr. Zūlsdorfa vietnē – liturģija kopā ar Romas kulināriju un pārdomām par Sinodi; citi attēli no svētdienas Mises arī “feisbukā”)

Šis ieraksts tika publicēts Una voce. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s