“Juventutem” Pasaules jauniešu dienās Krakovā

Sv. Pētera un Pāvila baznīca Krakovā, kur notiks 2016. g. PJD tradicionālie latīņu dievkalpojumi

Sv. Pētera un Pāvila baznīca Krakovā, kur notiks 2016. g. PJD tradicionālie latīņu dievkalpojumi

Katoļu presē un interneta vietnēs šajās dienās ir daudz ziņu par gatavošanos kārtējām Pasaules jauniešu dienām (PJD), kas šogad notiks Krakovā no 25. jūlija līdz 1. augustam. Kopš 2005. gada šī masu sarīkojuma ietvaros notiek arī “Tridentes Mises”, proti, Svētās Mises tradicionālajā Romas rita formā. Pilsētā vai vienā no pilsētām, kurās risinājās PJD pasākumi, viens dievnams tika atvēlēts dievkalpojumiem tradicionālajā Romas ritā latīņu valodā. Sv. Mises lielākoties celebrēja šai rita formai uzticīgo reliģisko intitūtu priesteri, piedalījās arī daži bīskapi un kardināli, kuri arī vadīja katehēzes.

Kopš 2008. gada šīs aktivitātes ir Starptautiskās Federācijas “Juventutem” pārziņā. Dibināta Bernē 2006. gada 24. maijā, “Juventutem” apvieno katoļu jauniešu organizācijas no visas pasaules, kuru biedri savu garīgo dzīvi vēlas balstīt tradicionālo latīņu ritā, vai ar to tuvāk iepazīties, kā arī praktizēt vispārējo aicinājumu uz svētumu sekojot latīņu Baznīcas tradīcijām. Lai gan “Juventutem” nav formāli saistīta ar Una Voce, tomēr pēdējā ir kalpojusi par iedvesmu un paraugu līdzīgiem mērķiem veltītās jauniešu organizācijas izveidei. Reportāža no “Juventutem” dievkalpojumiem 2013. gada PJD Riodežaneiro, kā arī no agrākajām PJD ar “Juventutem” piedalīšanos var sniegt priekšstatu par “tradicionālajām” aktivitātēm šo megapasākumu ietvaros.

Šogad Krakovā tradicionālās latīņu Mises PJD dalībniekiem nodrošinās tur pastāvīgi kalpojošie Sv. Pētera brālības (FSSP) priesteri. Pontifikālmises turēs bīskaps A. Šnaiders no Kazahstānas; dievkalpojumos un katehēzēs piedalīsies arī citi prelāti. Vairāk informācijas – FSSP Polijas apustulāta mājaslapā. Tādējādi arī Latvijas jauniešiem un viņus pavadošajiem priesteriem Krakovā būs iespēja iepazīties ar būtisku Baznīcas garīgā un liturģiskā mantojuma daļu, kas ir pamats gan Eiropas kristīgajai civilizācijai, gan tautu evaņģelizācijai lielā daļā pasaules.

Šis ieraksts tika publicēts Baznīca. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s