“Ars celebrandi” Liheņas svētvietā

Liheņas bazilika

Liheņas bazilika

Jau trešo gadu pēc kārtas Dievmātes svētvietā Liheņā (Polijā) notiks tradicionālās latīņu liturģijas mācību seminārs “Ars celebrandi“. Semināru rīko asociācija “Una Voce Polonia” ar vietējā ordinārija Vloclavekas bīskapa V. Meringa svētību. Pasākums notiks no šā gada 4. līdz 11. augustam, un tā uzdevums ir gan garīdzniekus, gan lajus iepazīstināt ar Romas Baznīcas tradicionālo latīņu ritu. Darbosies trīs sekcijas.

1. Seminārs priesteriem domāts tiem, kuri vēlas apgūt Sv. Mises celebrēšanu šajā formā, lai tā bagātinātu savu garīgo dzīvi vai arī izpildītu ticīgo lūgumus pēc šādiem dievkalpojumiem. Dalībnieki varēs apgūt kalpošanu dažādās Sv. Mises un Kanonisko stundu dievkalpojumu formās, arī pildīt diakona un subdiakona funkcijas.

2. Seminārs ministrantiem domāts zēniem un vīriešiem, kuri vēlas apgūt piekalpošanu tradicionālajā Latīņu Misē un citos šīs rita formas dievkalpojumos (procesijas, sakramentālijas, Kanoniskās stundas). Programma būs diferencēta atkarībā no katra dalībnieka iepriekšējās pieredzes, aptverot visu spektru no klusās Mises ar vienu ministrantu līdz pat svinīgai Pontifikālmisei ar pilnu asistentu sastāvu.

3. Mūzikas seminārs aicina piedalīties abu dzimumu ticīgos, kam ir vēlēšanās dziļāk apgūt Romas Baznīcas mūzikas mantojumu – gregoriskos dziedājumus un klasisko polifoniju, vai arī jau esošās prasmes pielietot, dziedot Dieva godam dievkalpojumos, kam šie dziedājumi ir radīti. Vīriešu shola un sieviešu shola izpildīs attiecīgo dievkalpojumu gregoriskos dziedājumus, bet jauktais koris – Sv. Mises ordinārija daļas polifoniskā salikumā, kā arī motetes.

Semināra rīkotāji atzīmē, ka programmā ir ietverti visi elementi, kas kopā veido dievkalpojuma skaistumu – paša Dieva skaistuma atspulgu, un kaut kādā mērā šeit uz zemes dod iespēju ielūkoties debesu godībā. Rūpīga attieksme pret visiem liturģijas elementiem izsaka ticīgo cilvēku mīlestību pret savu Radītāju.

Dievkalpojumi notiks grandiozajā Liheņas bazilikā, kas ir viens no lielākajiem katoļu dievnamiem pasaulē, kā arī citos tuvējos dievnamos. Jau pirmajā reizē, 2014. gadā, “Ars celebrandi” piedalījās ap 150 dalībnieku no Polijas, Čehijas, Lietuvas, Latvijas un Francijas. No 30 priesteriem, kas piedalījās, 10 tradicionālajā ritā celebrēja pirmoreiz mūžā. Ieskatu abos notikušajos semināros var gūt fotogalerijās (2014. g.; 2015. g.) un reportāžā.

Pieteikties dalībai var izpildot elektronisko veidlapu. Praktiskā un kontaktinformācija arī ir atrodama semināra vietnē (poliski) vai pie viena no “Ars celebrandi” informācijas partneriem (angliski).

Šis ieraksts tika publicēts Una voce. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to “Ars celebrandi” Liheņas svētvietā

  1. Atbalsojums: Noslēgusies trešā liturģiskā konference “Ars celebrandi” | Una Voce Latvija

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s