Noslēgusies trešā liturģiskā konference “Ars celebrandi”

Vloclavekas bīskaps V. Merings kopā ar priesteriem un ministrantiem pēc Sv. Mises (ars celebrandi)

Pirms diviem mēnešiem ziņojām par gatavošanos tradicionālajam Romas ritam veltītajai konferencei “Ars celebrandi” Dievmātes svētvietā Liheņā (Polijā). Asociācijas “Una Voce Polonia” rīkotā pasākuma, kas notika no 4. līdz 11. augustam, kulminācija bija svinīga Sv. Mise coram episcopo, kas notika 9. augustā svētvietas bazilikā, tronī asistējot vietējam bīskapam V. Meringam. Par to ziņo portāls Rorate-caeli, atsaucoties uz pasākuma organizatoriem.

Bīskaps V. Merings pēc šī dievkalpojuma sacīja: “Mans lielākais pārsteigums – priecīgs pārsteigums – ir fakts, ka tik daudz jaunu cilvēku izsaka interesi par šo dievkalpošanas formu, kas nebūt nav viegla. [..] Mēs dzirdam no daudziem pareģojumus, ka kristietība mirstot. Tikmēr jauno cilvēku interese par šo grūto, bet skaisto liturģijas formu modina lielas cerības.” Bīskaps uzsvēra, ka pastāv centieni atņemt jaunajiem viņu mantojumu, izraut daļu viņu identitātes no viņu sirdīm, kas noved pie nespējas atrast savu vietu dzīvē; uz to norāda depresijas un dzīves jēgas zudums jauniešos. Prelāts arī sacīja, ka viņš kā bīskaps nekad nav piedalījies Sv. Mises dievkalpojumā, kurš ticis tik rūpīgi sagatavots un tik pilns ar jēgpilnām zīmēm, un uzslavēja rīkotājus un dalībniekus par viņu godbijību pret Vissvētāko Sakramentu un precīzu liturģisko kalpošanu.

Dievkalpojumos un mācību kursos piedalījās ap 170 dalībnieku no Polijas un citām zemēm – gan garīdznieki, gan laji, kuri apguva savai kārtai un talantiem atbilstošu kalpošanu Romas rita tradicionālajā formā un dominikāņu ritā (piekalpošanu pie altāra un liturģisko dziedāšana, priesteri – arī Sv. Mises un kanonisko stundu celebrēšanu).

Lai arī tie, kam nebija iespēja piedalīties, redzētu, kā tradicionālais rits iedvesmo cilvēka gara pūliņus lūgšanās, ceremonijās, dziedājumos un baznīcas mākslā, lai visu labāko, kas no Dieva saņemts, Viņa lielākam godam upurētu publiskā dievkalpojumā, rīkotāji ir publicējuši plašu fotoattēlu klāstu par 9. augusta svinīgo Misi (galerija). Paredzams, ka šajā vietnē drīz parādīsies attēli arī no citiem dievkalpojumiem.

Šis ieraksts tika publicēts Una voce. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s