Svētā Pija X Brālības priesteri piedos grēkus derīgi un atļauti arī turpmāk

painting_confession

Pirms gada ar gandarījumu ziņojām, ka pāvests Francisks bija pasludinājis, ka  Jubilejas Žēlsirdības gadā Svētā Pija X Brālības (FSSPX) priesteri varēs derīgi un atļauti piedot grēkus. Ar vēl lielāku gandarījumu atgādinām, ka šīs tiesības ir pagarinātas uz nenoteiktu laiku. Šeit ievietojam  pāvesta Franciska apustuliskās vēstules  “Misericordia et misera”  12. paragrāfa fragmenta neoficiālu tulkojumu no Sv. Krēsla vietnē atrodamā teksta angļu valodā .

 Jubilejas gadā es biju atļāvis, lai tiem ticīgajiem, kuri dažādu iemeslu dēļ apmeklē Svētā Pija X Priesteru Brālības apkalpotās baznīcas, derīgi un atļauti saņemt savu grēku sakramentālu piedošanu.  Šo ticīgo pastorālajam labumam un  uzticoties viņu priesteru labajai gribai  censties, ar  Dieva palīdzību, atgūt pilnu komūniju ar Katolisko Baznīcu, es personīgi esmu nolēmis  pagarināt šīs tiesības ārpus Jubilejas gada, līdz turpmākiem rīkojumiem šajā lietā, lai nevienam nekad nebūtu liegta izlīgšanas  sakramentālā zīme caur Baznīcas piedošanu.

Tas ir ļoti svarīgs Pāvesta labas gribas mājiens, jo FSSPX ir vislielākā tradicionālo priesteru kopiena pasaulē, kuras vairāk nekā 600 priesteri nodrošina tradicionālos dievkalpojumus visās pasaules malās, tai skaitā arī Latvijā.Tā kā pozitīva informācija no FSSPX par iespējamu regularizāciju ir tikai pieņēmumu līmenī, jāturpina lūgties par tās īstenošanu.

Šis ieraksts tika publicēts Grēksūdze, Reliģiskie ordeņi un institūti, Sakramenti. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s